Společnost   |   Novinky   |   Katalog zboží   |   Otázky a odpovědi   |   Zákaznický servis   |   Kontakty
FES Terapie

Funkční elektrická stimulace je rehabilitační technika aplikována individuálně pacientům s neschopností aktivního pohybu. Cílem je zvětšit a rozšířit schopnosti a funkce člověka pro nezávislejší život.

FES terapie je používána ke stimulaci vnějších nervů.
Stimulace pak evokuje svaly k pohybu vašich rukou a nohou. Takto FES umožňuje vašim svalům vykonávat práci, i když jste dávno ztratili kontrolu nad jejich pohybem.

 
  
 

S tímto systémem máte také možnost stimulovat vaše zádové svaly během cvičení. Tyto svaly jsou napřimovači vašich zádových a břišních svalů a jsou velmi důležité pro postavení, pohyb, natahování a při kašlání.

Aktivní a pasivní terapie:

Pasivní terapie je, mechanický pohyb vašich svalů pomocí motoru v určitých cyklech nebo pohyb pomocí jiných terapeutických manipulací.

Aktivní terapie je, samostatná práce vašich svalů, kterou vykonávají vůlí, nebo pomocí FES terapie anebo jejich kombinací.

 
  

Aktivní terapie je důležitá k tomu, aby nenastalo zakrnění a ztuhnutí svalů.

- Přístroj RT300 nastavuje nové standardy v FES systémech. Je to jedinečná technologie funkční elektrostimulace v kombinaci s aktivně pasivním přístrojem pro ochrnuté pacienty
- Využití na dolní i horní končetiny
- Přístroj RT300 vhodný pro děti od 4 let věku